Vishay/Dale CMF557K7700BEEB
CMF557K7700BEEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF557K7700BEEB
Brief Description
RES 7.77K OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF557K7700BEEB.pdf
Availability of CMF557K7700BEEB
QUANTITY
CMF557K7700BEEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF557K7700BEEB
Internal Part NumberEIS-CMF557K7700BEEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.77k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF557K7700BEEB
Related LinksCMF557K, CMF557K7700BEEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF557K7700BEEB Details Description
Related parts for CMF557K7700BEEB
RES ARRAY 5 RES 12K OHM 10SIP datasheet.pdf
3MM RIGHT ANGLE LED YELLOW datasheet.pdf
CIR BRKR THRMMAG 2A 480VAC 65VDC datasheet.pdf
IC REG SWTCHD CAP INV RATIO 8DIP datasheet.pdf
CONN PLUG 34POS W/OUT FLANGE datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 8POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
PLUNGER CLAMP CLIP RED 50A datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER +/-5V 24V 120W datasheet.pdf
RES 100K OHM 1.75W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100" datasheet.pdf
55A CABLE/DUAL 10/ SM datasheet.pdf