Vishay/Dale CMF557K9600BHEK
CMF557K9600BHEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF557K9600BHEK
Brief Description
RES 7.96K OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF557K9600BHEK.pdf
Availability of CMF557K9600BHEK
QUANTITY
CMF557K9600BHEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF557K9600BHEK
Internal Part NumberEIS-CMF557K9600BHEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)7.96k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF557K9600BHEK
Related LinksCMF557K, CMF557K9600BHEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF557K9600BHEK Details Description
Related parts for CMF557K9600BHEK
BATTERY PACK NIMH 4.8V 6500 MAH datasheet.pdf