Vishay/Dale CMF55800R00BEEA
CMF55800R00BEEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF55800R00BEEA
Brief Description
RES 800 OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55800R00BEEA.pdf
Availability of CMF55800R00BEEA
QUANTITY
CMF55800R00BEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55800R00BEEA
Internal Part NumberEIS-CMF55800R00BEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)800
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55800R00BEEA
Related LinksCMF5580, CMF55800R00BEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55800R00BEEA Details Description
Related parts for CMF55800R00BEEA
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20QFN datasheet.pdf
IC A/D CONV 12BIT W/SHTDN 24SOIC datasheet.pdf
VARISTOR 702V 1.75KA DISC 7MM datasheet.pdf
POT 50K OHM 1W CERMET LINEAR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 60W datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 100CBGA datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf
CAP FILM 1.2NF 3.5% 2000VDC RAD datasheet.pdf
HD 38999 32C 32#23 PIN RECP datasheet.pdf
RES SMD 50 OHM 2% 11W 1206 datasheet.pdf