Vishay/Dale CMF5580K000FEBF
CMF5580K000FEBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF5580K000FEBF
Brief Description
RES 80K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5580K000FEBF.pdf
Availability of CMF5580K000FEBF
QUANTITY
CMF5580K000FEBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5580K000FEBF
Internal Part NumberEIS-CMF5580K000FEBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)80k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5580K000FEBF
Related LinksCMF5580, CMF5580K000FEBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5580K000FEBF Details Description
Related parts for CMF5580K000FEBF
IC PFC CTRLR AVERAGE CURR 20SOIC datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 150V 16A TO220AB datasheet.pdf
IC MIXER 10.7-12.75GHZ 16DHVQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
CARD GUIDE BUTTON 1X0.924" BLK datasheet.pdf
RES 8.45K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CBL ASSY NMALE-RPTNCM LMR100 12" datasheet.pdf