Vishay/Dale CMF5580K000FEEK
CMF5580K000FEEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF5580K000FEEK
Brief Description
RES 80K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5580K000FEEK.pdf
Availability of CMF5580K000FEEK
QUANTITY
CMF5580K000FEEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5580K000FEEK
Internal Part NumberEIS-CMF5580K000FEEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)80k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5580K000FEEK
Related LinksCMF5580, CMF5580K000FEEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5580K000FEEK Details Description
Related parts for CMF5580K000FEEK
OPTOISOLATOR 5.3KV TRIAC 6SMD datasheet.pdf
DIODE ZENER 24V 500MW DO35 datasheet.pdf
IC INVERTER ADV HS SGL 6-ULLGA datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 100V NP0 AXIAL datasheet.pdf
SWITCH DIP RECESS RCKR 3POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 600W datasheet.pdf
RES 909K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 48LFCSP datasheet.pdf
ROUND CABLE 2-10POS SOCKET 4M datasheet.pdf
TM3107K6R3DHBA datasheet.pdf
POLYSWITCH PTC RESET 0.50A datasheet.pdf