Vishay/Dale CMF5580R600FKWF70
CMF5580R600FKWF70 picture photo
Mfg. Part Number
CMF5580R600FKWF70
Brief Description
RES 80.6 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5580R600FKWF70.pdf
Availability of CMF5580R600FKWF70
QUANTITY
CMF5580R600FKWF70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5580R600FKWF70
Internal Part NumberEIS-CMF5580R600FKWF70
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package500
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)80.6
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5580R600FKWF70
Related LinksCMF5580R, CMF5580R600FKWF70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5580R600FKWF70 Details Description
Related parts for CMF5580R600FKWF70
IC MCU 8BIT ROMLESS 44VQFP datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
DINIDC SIDEPIERCE-081 LF datasheet.pdf
RES SMD 4.53K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
SOLDER SHIELD TERM 20 AWG LEAD datasheet.pdf
CONN M12 8POS SOCKET datasheet.pdf
TVS DIODE 200VWM R6 datasheet.pdf
FINEADJUST APPLICATOR datasheet.pdf
FILTER ELEMENT datasheet.pdf
CCP BASE 3 POLE 50A CF PANEL BOA datasheet.pdf