Vishay/Dale CMF5581K600BHEK
CMF5581K600BHEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF5581K600BHEK
Brief Description
RES 81.6K OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5581K600BHEK.pdf
Availability of CMF5581K600BHEK
QUANTITY
CMF5581K600BHEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5581K600BHEK
Internal Part NumberEIS-CMF5581K600BHEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)81.6k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5581K600BHEK
Related LinksCMF5581, CMF5581K600BHEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5581K600BHEK Details Description
Related parts for CMF5581K600BHEK
RES SMD 2.15K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
CONN RCPT 46POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf