Vishay/Dale CMF5582R000JKR639
CMF5582R000JKR639 picture photo
Mfg. Part Number
CMF5582R000JKR639
Brief Description
RES 82 OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
CMF5582R000JKR639.pdf
Availability of CMF5582R000JKR639
QUANTITY
CMF5582R000JKR639 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5582R000JKR639
Internal Part NumberEIS-CMF5582R000JKR639
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)82
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5582R000JKR639
Related LinksCMF5582R, CMF5582R000JKR639 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5582R000JKR639 Details Description
Related parts for CMF5582R000JKR639
IC REG LDO ADJ 4.6A TO263 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
LED TOPLED ADV DEEP BLUE 4PLCC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 200W datasheet.pdf
ANTI-VIBRATE GROMMET datasheet.pdf
SL-SMT3.50/17/180LF 3.2 BK datasheet.pdf
DIODE ZENER 130V 5W SMBJ datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.00 JMPR LGT 305 TYP datasheet.pdf
CABLE 4POS datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 2W datasheet.pdf