Vishay/Dale CMF558K1600BHEA
CMF558K1600BHEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF558K1600BHEA
Brief Description
RES 8.16K OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF558K1600BHEA.pdf
Availability of CMF558K1600BHEA
QUANTITY
CMF558K1600BHEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF558K1600BHEA
Internal Part NumberEIS-CMF558K1600BHEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.16k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF558K1600BHEA
Related LinksCMF558K, CMF558K1600BHEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF558K1600BHEA Details Description
Related parts for CMF558K1600BHEA
CONN RECEPT 6 POS METRIMATE datasheet.pdf
CONN CIC RCPT 22POS 2.54MM datasheet.pdf
TVS DIODE 7VWM 12VC SMB datasheet.pdf
RES CHAS MNT 20K OHM 5% 25W datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
PNL MNT GREEN 20MA W/WIRE 2.5" datasheet.pdf
38.4MHZ USB 2.0 ULPI PHY datasheet.pdf
CAP ALUM 6.8UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 10POS HL LOW P datasheet.pdf