Vishay/Dale CMF558K4500BEEB70
CMF558K4500BEEB70 picture photo
Mfg. Part Number
CMF558K4500BEEB70
Brief Description
RES 8.45K OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF558K4500BEEB70.pdf
Availability of CMF558K4500BEEB70
QUANTITY
CMF558K4500BEEB70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF558K4500BEEB70
Internal Part NumberEIS-CMF558K4500BEEB70
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.45k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF558K4500BEEB70
Related LinksCMF558K4, CMF558K4500BEEB70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF558K4500BEEB70 Details Description
Related parts for CMF558K4500BEEB70
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Free Hanging (In-Line); Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
LED YELLOW-GRN CLEAR 0805 SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 32KB FLASH 44QFN datasheet.pdf
IC VOLT DETECT/REG 5.0V SOT89-5 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
271US W/MOLDED CRDST 100FT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT PINS datasheet.pdf
Crystal 38.4000MHz 10ppm 12pF 100 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf