Vishay/Dale CMF558K4500BERE
CMF558K4500BERE picture photo
Mfg. Part Number
CMF558K4500BERE
Brief Description
RES 8.45K OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF558K4500BERE.pdf
Availability of CMF558K4500BERE
QUANTITY
CMF558K4500BERE Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF558K4500BERE
Internal Part NumberEIS-CMF558K4500BERE
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.45k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF558K4500BERE
Related LinksCMF558K, CMF558K4500BERE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF558K4500BERE Details Description
Related parts for CMF558K4500BERE
DIODE ZENER 47V 350MW SOT23-3 datasheet.pdf
CONN PLUG 1.27MM 80POS GOLD R/A datasheet.pdf
TVS DIODE 6VWM 15VC SC706 datasheet.pdf
CONN RCPT 35POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
60707-18 FRONT PLUNGER RETAINER datasheet.pdf
RES SMD 19.147K OHM 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC OFF-LINE CNTRLR PWM SOT26 datasheet.pdf
LED COB CXB3590 2700K WHT SMD datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf