Vishay/Dale CMF558K6600FHEK
CMF558K6600FHEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF558K6600FHEK
Brief Description
RES 8.66K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF558K6600FHEK.pdf
Availability of CMF558K6600FHEK
QUANTITY
CMF558K6600FHEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF558K6600FHEK
Internal Part NumberEIS-CMF558K6600FHEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)8.66k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF558K6600FHEK
Related LinksCMF558K, CMF558K6600FHEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF558K6600FHEK Details Description
Related parts for CMF558K6600FHEK
CONN HOOD CPLNG BOTTOM SZ4 PG21 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 5MM SIDE 10POS datasheet.pdf
CAP CER 33PF 440VAC U2J RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 6POS SKT datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2 NYLON 88MM datasheet.pdf
RSM 1 24VAC DPDT SOCKET datasheet.pdf
IC CPLD 512MC 7.5NS 169UBGA datasheet.pdf
SIGN 10"X7" WHITE/RED datasheet.pdf
CAP 15POS STD FOR FML W/LANYARD datasheet.pdf
CAP FILM 680NF 10% 310VAC AXIAL datasheet.pdf
680UF 6,3V 8X11,5 datasheet.pdf