Vishay/Dale CMF558M2000FKEK
CMF558M2000FKEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF558M2000FKEK
Brief Description
RES 8.2M OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF558M2000FKEK.pdf
Availability of CMF558M2000FKEK
QUANTITY
CMF558M2000FKEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF558M2000FKEK
Internal Part NumberEIS-CMF558M2000FKEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)8.2M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF558M2000FKEK
Related LinksCMF558M, CMF558M2000FKEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF558M2000FKEK Details Description
Related parts for CMF558M2000FKEK
IC MULTIPLEXER DUAL 4X1 16TSSOP datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRANSISTOR 8SMD datasheet.pdf
TRIAC SENS GATE 500V 0.2A TO92-3 datasheet.pdf
Connector Receptacle, Pass Through 56 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN 300MCM #3/8 AMPOWER datasheet.pdf
RES 147 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 20% 20V AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf