Vishay/Dale CMF5593K100FHEK
CMF5593K100FHEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF5593K100FHEK
Brief Description
RES 93.1K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5593K100FHEK.pdf
Availability of CMF5593K100FHEK
QUANTITY
CMF5593K100FHEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5593K100FHEK
Internal Part NumberEIS-CMF5593K100FHEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)93.1k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5593K100FHEK
Related LinksCMF5593, CMF5593K100FHEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5593K100FHEK Details Description
Related parts for CMF5593K100FHEK
SWITCH TOGGLE DPDT 10A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 220PS DIP .050 SLD datasheet.pdf
RES SMD 160 OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X6MM BALL 5VDC WIRE datasheet.pdf
CABLE 9COND 24AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
HANPORT 2XPS/2 W/10' RJ11/12F/F, datasheet.pdf
CONN RCPT 36POS INLINE PIN datasheet.pdf
IC FPGA 209 I/O 256VFBGA datasheet.pdf
TLR 2512 2.0W R0005 1% 50PPM 2K datasheet.pdf