Vishay/Dale CMF5594K200BEEA70
CMF5594K200BEEA70 picture photo
Mfg. Part Number
CMF5594K200BEEA70
Brief Description
RES 94.2K OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5594K200BEEA70.pdf
Availability of CMF5594K200BEEA70
QUANTITY
CMF5594K200BEEA70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5594K200BEEA70
Internal Part NumberEIS-CMF5594K200BEEA70
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)94.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5594K200BEEA70
Related LinksCMF5594K, CMF5594K200BEEA70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5594K200BEEA70 Details Description
Related parts for CMF5594K200BEEA70
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
RES SMD 280K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP FILM 7.5UF 10% 370VAC QC datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE SPST 8A 6V datasheet.pdf
LOCATOR ASSEMBLY datasheet.pdf
OSC VCXO 212.5MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
DC/DC TH 1W 5-5V SIP SINGLE datasheet.pdf
CAP ALUM 2700UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 100W datasheet.pdf