Vishay/Dale CMF5594K200DHRE
CMF5594K200DHRE picture photo
Mfg. Part Number
CMF5594K200DHRE
Brief Description
RES 94.2K OHM 1/2W .5% AXIAL
Datasheet Download
CMF5594K200DHRE.pdf
Availability of CMF5594K200DHRE
QUANTITY
CMF5594K200DHRE Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5594K200DHRE
Internal Part NumberEIS-CMF5594K200DHRE
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)94.2k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5594K200DHRE
Related LinksCMF5594, CMF5594K200DHRE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5594K200DHRE Details Description
Related parts for CMF5594K200DHRE
RES SMD 2.94K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC TXRX LIN BUS 5V/50MA 8SOIC datasheet.pdf
TRANSISTOR NPN BIPO UHF SOT-323 datasheet.pdf
IC FPGA 178 I/O 256FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
SL SMD VERT SHRD HDR GOLD 8POS datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X11.43MM datasheet.pdf
RES 499 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf