Vishay/Dale CMF55998K00BEEK
CMF55998K00BEEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF55998K00BEEK
Brief Description
RES 998K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55998K00BEEK.pdf
Availability of CMF55998K00BEEK
QUANTITY
CMF55998K00BEEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55998K00BEEK
Internal Part NumberEIS-CMF55998K00BEEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)998k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55998K00BEEK
Related LinksCMF5599, CMF55998K00BEEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55998K00BEEK Details Description
Related parts for CMF55998K00BEEK
IDC CABLE- ASC34G/ AE34M / ASC34 datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 99.31UH SMD datasheet.pdf
BINDING POST TIN PLATED ORANGE datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS R/A .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 7.87K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 10.5K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEX STANDOFF M2.5 BRASS 18MM datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 51MM datasheet.pdf