Vishay/Dale CMF559K2000BHEB
CMF559K2000BHEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF559K2000BHEB
Brief Description
RES 9.2K OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF559K2000BHEB.pdf
Availability of CMF559K2000BHEB
QUANTITY
CMF559K2000BHEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF559K2000BHEB
Internal Part NumberEIS-CMF559K2000BHEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF559K2000BHEB
Related LinksCMF559K, CMF559K2000BHEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF559K2000BHEB Details Description
Related parts for CMF559K2000BHEB
RES SMD 8.45K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC FPGA 182 I/O 256FTBGA datasheet.pdf
CONN HEADER SH 4POS TOP 1MM TIN datasheet.pdf
TVS DIODE 33VWM 55.97VC SMT datasheet.pdf
IC DRIVER MOSFET 3A DUAL 8-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
RES 442 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 3COND 16AWG SHLD 500' datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 40V 24.2A LFPAK datasheet.pdf
FIXED IND 3.3NH 800MA 200 MOHM datasheet.pdf
HU SOLID 18AWG WHITE 5000' datasheet.pdf
CAP CER 470PF 440VAC Y5S RADIAL datasheet.pdf