Vishay/Dale CMF559K3100FKR6
CMF559K3100FKR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF559K3100FKR6
Brief Description
RES 9.31K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF559K3100FKR6.pdf
Availability of CMF559K3100FKR6
QUANTITY
CMF559K3100FKR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF559K3100FKR6
Internal Part NumberEIS-CMF559K3100FKR6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.31k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF559K3100FKR6
Related LinksCMF559K, CMF559K3100FKR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF559K3100FKR6 Details Description
Related parts for CMF559K3100FKR6
IC MCU 16BIT 4KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
FUSE GLASS 6A 125VAC 2AG datasheet.pdf
SSD 2GB SCSI datasheet.pdf
TRANS NPN DARL 45V 1.5A TO-92 datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 36-72VIN 15VOUT datasheet.pdf
FAN AXIAL 92.5X25MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
RESISTR KIT 10-97.6 1/4W 1920PCS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf