Vishay/Dale CMF559K5300BEEB
CMF559K5300BEEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF559K5300BEEB
Brief Description
RES 9.53K OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF559K5300BEEB.pdf
Availability of CMF559K5300BEEB
QUANTITY
CMF559K5300BEEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF559K5300BEEB
Internal Part NumberEIS-CMF559K5300BEEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.53k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF559K5300BEEB
Related LinksCMF559K, CMF559K5300BEEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF559K5300BEEB Details Description
Related parts for CMF559K5300BEEB
IC REG LDO ADJ 0.8A SOT223 datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS .100 SMD GOLD datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 6A 125V datasheet.pdf
IC TXRX/REGISTER 3ST 8BIT 28SOIC datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 200MW SC59-3 datasheet.pdf
SIZE 16 PRO-CRIMPER DIE datasheet.pdf
RES 66.5 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
FUSE 125V ALARM FUSE 10A datasheet.pdf