Vishay/Dale CMF559K5300FKEA70
CMF559K5300FKEA70 picture photo
Mfg. Part Number
CMF559K5300FKEA70
Brief Description
RES 9.53K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF559K5300FKEA70.pdf
Availability of CMF559K5300FKEA70
QUANTITY
CMF559K5300FKEA70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF559K5300FKEA70
Internal Part NumberEIS-CMF559K5300FKEA70
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.53k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF559K5300FKEA70
Related LinksCMF559K5, CMF559K5300FKEA70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF559K5300FKEA70 Details Description
Related parts for CMF559K5300FKEA70
CHOKE COMMON MODE 750.0UH SMD datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM CM/VM 16-SOIC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 55POS SKT datasheet.pdf
RES 100K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X6MM XCUT datasheet.pdf
762 TB RIS CLA SOLID datasheet.pdf
RES 1.8M OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN COMPACT FLASH CARD SNAP-IN datasheet.pdf
CA, 1.8MM OFNP 62.5/125,LC-SC datasheet.pdf