Vishay/Dale CMF559M1000JKEK
CMF559M1000JKEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF559M1000JKEK
Brief Description
RES 9.1M OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
CMF559M1000JKEK.pdf
Availability of CMF559M1000JKEK
QUANTITY
CMF559M1000JKEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF559M1000JKEK
Internal Part NumberEIS-CMF559M1000JKEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)9.1M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF559M1000JKEK
Related LinksCMF559M, CMF559M1000JKEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF559M1000JKEK Details Description
Related parts for CMF559M1000JKEK
OUTPUT MODULE DC X4 20MA 15VDC datasheet.pdf
CONN D-SUB PLUG HD 44P SER 90 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 110V datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 15NH 300MA 1.35 OHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 25W datasheet.pdf
RES 200 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.65V 400MW SOD323F datasheet.pdf
Connector Socket 22 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CAP CER 12PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf