Vishay/Dale CMF559M1000JKR6
CMF559M1000JKR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF559M1000JKR6
Brief Description
RES 9.1M OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
CMF559M1000JKR6.pdf
Availability of CMF559M1000JKR6
QUANTITY
CMF559M1000JKR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF559M1000JKR6
Internal Part NumberEIS-CMF559M1000JKR6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.1M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)