Vishay/Dale CMF55R10000GNEB
CMF55R10000GNEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF55R10000GNEB
Brief Description
RES 0.1 OHM 1/2W 2% AXIAL
Datasheet Download
CMF55R10000GNEB.pdf
Availability of CMF55R10000GNEB
QUANTITY
CMF55R10000GNEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55R10000GNEB
Internal Part NumberEIS-CMF55R10000GNEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.1
Tolerance±2%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55R10000GNEB
Related LinksCMF55R1, CMF55R10000GNEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55R10000GNEB Details Description
Related parts for CMF55R10000GNEB
OPTOISO 5.3KV TRANS W/BASE 6DIP datasheet.pdf
IC FPGA 160 I/O 256PBGA datasheet.pdf
TRANSF TELE COUP 600 OHM 90MADC datasheet.pdf
IC GATE NAND 3CH 3-INP 14-TVSOP datasheet.pdf
LED 7SEG DISP .40" GREEN CC BLK datasheet.pdf
Connector Header 12 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
RES SMD 27 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC PECL-CMOS CONVERTER 8-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156" datasheet.pdf
COMBO-D 36H4 SCKT RA datasheet.pdf
CAP FILM 47NF 5% 1000VDC AXIAL datasheet.pdf