Vishay/Dale CMF60100K00CHEK
CMF60100K00CHEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF60100K00CHEK
Brief Description
RES 100K OHM 1W .25% AXIAL
Datasheet Download
CMF60100K00CHEK.pdf
Availability of CMF60100K00CHEK
QUANTITY
CMF60100K00CHEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF60100K00CHEK
Internal Part NumberEIS-CMF60100K00CHEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)100k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF60100K00CHEK
Related LinksCMF6010, CMF60100K00CHEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF60100K00CHEK Details Description
Related parts for CMF60100K00CHEK
TRANSFORMER 230 TO 115VAC 100VA datasheet.pdf
METRAL 1000 SIGNAL HDR STR PF datasheet.pdf
IC MPU MPC8XX 80MHZ 357BGA datasheet.pdf
CONN RCPT BP 56POS 4COL RT ANG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 25W datasheet.pdf
CABLE 2COND 20AWG SHLD 500' datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M3 NYLON 92MM datasheet.pdf
625 DIP HDR SCRW MACH CONTACT datasheet.pdf
BOARD REFERENCE DES REVB T4240 datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
LGH-1 DBL END SHLD LEAD ASY datasheet.pdf
FUSE 160AMP 690V AM SIZE 2 DUAL datasheet.pdf