Vishay/Dale CMF60100K00DHBF
CMF60100K00DHBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF60100K00DHBF
Brief Description
RES 100K OHM 1W .5% AXIAL
Datasheet Download
CMF60100K00DHBF.pdf
Availability of CMF60100K00DHBF
QUANTITY
CMF60100K00DHBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF60100K00DHBF
Internal Part NumberEIS-CMF60100K00DHBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)100k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF60100K00DHBF
Related LinksCMF6010, CMF60100K00DHBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF60100K00DHBF Details Description
Related parts for CMF60100K00DHBF
TRANSMITTER FIBER OPTIC 13.2MBPS datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.2A 6SON datasheet.pdf
RES SMD 820 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
RES 2.32K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf