Vishay/Dale CMF60100K00JKEA
CMF60100K00JKEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF60100K00JKEA
Brief Description
RES 100K OHM 1W 5% AXIAL
Datasheet Download
CMF60100K00JKEA.pdf
Availability of CMF60100K00JKEA
QUANTITY
CMF60100K00JKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF60100K00JKEA
Internal Part NumberEIS-CMF60100K00JKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)100k
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF60100K00JKEA
Related LinksCMF6010, CMF60100K00JKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF60100K00JKEA Details Description
Related parts for CMF60100K00JKEA
IDC CABLE - MDG36K/MC36F/X datasheet.pdf
FLEX CABLE - AFG04A/AF04/AFE04T datasheet.pdf
TVS DIODE 12.8VWM 21.2VC SMC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONN CIC FFC RCPT 10POS 2.54MM datasheet.pdf
RES 0.22 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 31POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
FERRITE CORE datasheet.pdf
POT 10 OHM 25W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf
FACEPLATE SNGL GANG 6PORT BLACK datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
DIODE ZENER 15V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf