Vishay/Dale CMF60100R00JKBF
CMF60100R00JKBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF60100R00JKBF
Brief Description
RES 100 OHM 1W 5% AXIAL
Datasheet Download
CMF60100R00JKBF.pdf
Availability of CMF60100R00JKBF
QUANTITY
CMF60100R00JKBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF60100R00JKBF
Internal Part NumberEIS-CMF60100R00JKBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)100
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF60100R00JKBF
Related LinksCMF6010, CMF60100R00JKBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF60100R00JKBF Details Description
Related parts for CMF60100R00JKBF
Connector Quick Connect Receptacle 14-18 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
LED RED DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
KIT INDUCTOR HI FREQ 0603 SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 64POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ DL SYNC 10DFN datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 166MHZ 100LQFP datasheet.pdf
ORCA ADAPTOR LT PIPE WHT 3.4V datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM XCUT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
FUSE 100AMP 660V AC C.S.A. INDUS datasheet.pdf