Vishay/Dale CMF6010K200BHEB
CMF6010K200BHEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF6010K200BHEB
Brief Description
RES 10.2K OHM 1W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6010K200BHEB.pdf
Availability of CMF6010K200BHEB
QUANTITY
CMF6010K200BHEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6010K200BHEB
Internal Part NumberEIS-CMF6010K200BHEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6010K200BHEB
Related LinksCMF6010, CMF6010K200BHEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6010K200BHEB Details Description
Related parts for CMF6010K200BHEB
FUSE HLDR CARTRIDGE 250V 16A PCB datasheet.pdf
CONN RCPT MALE 6PIN BLACK/GOLD datasheet.pdf
OSC XO 125.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
RES 7.59K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
FIBER OPTIC TRANSCEIVER datasheet.pdf
BOX HEADER, 0.100 64 POS datasheet.pdf
IC REG LDO 12V 0.5A TO220 datasheet.pdf