Vishay/Dale CMF6010K446BEEA
CMF6010K446BEEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF6010K446BEEA
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 10.446K OHM 1W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6010K446BEEA.pdf
Availability of CMF6010K446BEEA
QUANTITY
CMF6010K446BEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6010K446BEEA
Internal Part NumberEIS-CMF6010K446BEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10.446k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6010K446BEEA
Related LinksCMF6010, CMF6010K446BEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6010K446BEEA Details Description
Related parts for CMF6010K446BEEA
DIP CABLE - HDM14S/AE14G/HDM14S datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X38MM 100VAC TERM datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 50V 20% 2824 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
RES 8.66K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
F6 WOVEN WRAP 3/4 WH 100' datasheet.pdf
RES SMD 33.2K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 80MA 6XDFN datasheet.pdf