Vishay/Dale CMF6010K446BEEA
CMF6010K446BEEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF6010K446BEEA
Brief Description
RES 10.446K OHM 1W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6010K446BEEA.pdf
Availability of CMF6010K446BEEA
QUANTITY
CMF6010K446BEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6010K446BEEA
Internal Part NumberEIS-CMF6010K446BEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10.446k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6010K446BEEA
Related LinksCMF6010, CMF6010K446BEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6010K446BEEA Details Description
Related parts for CMF6010K446BEEA
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.2A 48V datasheet.pdf
IC CTLR PFC INTERLEAVED 16SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER BP 140POS 10COL VERT datasheet.pdf
CAP TANT 390UF 6.3V 20% 2824 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
RES 205 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
IC CPLD 128MC 7.5NS 160PQFP datasheet.pdf
RES SMD 499 OHM 1% 1/8W 0505 datasheet.pdf