Vishay/Dale CMF60110K00BHEB
CMF60110K00BHEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF60110K00BHEB
Brief Description
RES 110K OHM 1W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF60110K00BHEB.pdf
Availability of CMF60110K00BHEB
QUANTITY
CMF60110K00BHEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF60110K00BHEB
Internal Part NumberEIS-CMF60110K00BHEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)110k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF60110K00BHEB
Related LinksCMF6011, CMF60110K00BHEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF60110K00BHEB Details Description
Related parts for CMF60110K00BHEB
RES SMD 75K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC REG CTRLR FLYBK ISO VM 16SSOP datasheet.pdf
RES SMD 3.09M OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 51.1KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 180 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16DIP datasheet.pdf
CAP CER 680PF 200V X7R AXIAL datasheet.pdf
FILTER FAN ELEM 60MM 60PPI PKG/5 datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.5A TO-263-5F datasheet.pdf