Vishay/Dale CMF60110R00FKEA
CMF60110R00FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF60110R00FKEA
Brief Description
RES 110 OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF60110R00FKEA.pdf
Availability of CMF60110R00FKEA
QUANTITY
CMF60110R00FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF60110R00FKEA
Internal Part NumberEIS-CMF60110R00FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)110
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF60110R00FKEA
Related LinksCMF6011, CMF60110R00FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF60110R00FKEA Details Description
Related parts for CMF60110R00FKEA
CONN EDGECARD 20POS .156 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 1.5PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
RES SMD 37.4KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
STK600 ROUTING CARD AVR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
XFRMR 1:1:1 56VUS SMD TOROID datasheet.pdf
RES SMD 475K OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
04+04 DIL EXT PIN HDR datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X6MM XCUT T412 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5.5V 10W datasheet.pdf