Vishay/Dale CMF60110R00FKR670
CMF60110R00FKR670 picture photo
Mfg. Part Number
CMF60110R00FKR670
Brief Description
RES 110 OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF60110R00FKR670.pdf
Availability of CMF60110R00FKR670
QUANTITY
CMF60110R00FKR670 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF60110R00FKR670
Internal Part NumberEIS-CMF60110R00FKR670
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)110
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF60110R00FKR670
Related LinksCMF60110, CMF60110R00FKR670 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF60110R00FKR670 Details Description
Related parts for CMF60110R00FKR670
CONN PC PIN CIRC 0.050DIA GOLD datasheet.pdf
IC ADC 12BIT HS LC2MOS 24-CDIP datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 1.34A 300 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 34.8 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TOOL INSERT 6POS 3-UP POWER MOD datasheet.pdf
5MM EUROBLOCK PC 45 BLK 8POS datasheet.pdf
KIT EVAL RF4CE datasheet.pdf
RES 1.8 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 180UF 10% 6V AXIAL datasheet.pdf