Vishay/Dale CMF60113K00FHRE
CMF60113K00FHRE picture photo
Mfg. Part Number
CMF60113K00FHRE
Brief Description
RES 113K OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF60113K00FHRE.pdf
Availability of CMF60113K00FHRE
QUANTITY
CMF60113K00FHRE Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF60113K00FHRE
Internal Part NumberEIS-CMF60113K00FHRE
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)113k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF60113K00FHRE
Related LinksCMF6011, CMF60113K00FHRE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF60113K00FHRE Details Description
Related parts for CMF60113K00FHRE
RES 133 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 472MA 900 MOHM datasheet.pdf
RES 18.7K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.022UF 5% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
SWITCH STRGHT LVR SPST 15A SOLDR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 100V NP0 2225 datasheet.pdf
RES 71.5K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf