Vishay/Dale CMF6011K300FKEK
CMF6011K300FKEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF6011K300FKEK
Brief Description
RES 11.3K OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6011K300FKEK.pdf
Availability of CMF6011K300FKEK
QUANTITY
CMF6011K300FKEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6011K300FKEK
Internal Part NumberEIS-CMF6011K300FKEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)11.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6011K300FKEK
Related LinksCMF6011, CMF6011K300FKEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6011K300FKEK Details Description
Related parts for CMF6011K300FKEK
RES SMD 5.76K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC EEPROM 4KBIT 2MHZ 8MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
HEAT GUN 230V 249/435 DEG C datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 17E OLIVE datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 25V 10% 2910 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
RES 2K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 9POS SNGL SMD datasheet.pdf
AIR CYLINDER datasheet.pdf
RECT BRIDGE 1A 40V 4LPDIP datasheet.pdf