Vishay/Dale CMF6011K800FKEB
CMF6011K800FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF6011K800FKEB
Brief Description
RES 11.8K OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6011K800FKEB.pdf
Availability of CMF6011K800FKEB
QUANTITY
CMF6011K800FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6011K800FKEB
Internal Part NumberEIS-CMF6011K800FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)11.8k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6011K800FKEB
Related LinksCMF6011, CMF6011K800FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6011K800FKEB Details Description
Related parts for CMF6011K800FKEB
IC ADC 12BIT SAMPL MCRPWR 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 8200PF 200V X7R 1812 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 4A 125V datasheet.pdf
CABLE 2COND 18AWG BROWN 1000' datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN FFC VERT 30POS 1.25MM PCB datasheet.pdf
IC MPU I.MX6DL 800MHZ 624MAPBGA datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
IC REG LDO NEG AD 1.5A datasheet.pdf
10000UF 400V 76X220MM 85C 2000H datasheet.pdf