Vishay/Dale CMF60120R00BEEK
CMF60120R00BEEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF60120R00BEEK
Brief Description
RES 120 OHM 1W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF60120R00BEEK.pdf
Availability of CMF60120R00BEEK
QUANTITY
CMF60120R00BEEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF60120R00BEEK
Internal Part NumberEIS-CMF60120R00BEEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)120
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF60120R00BEEK
Related LinksCMF6012, CMF60120R00BEEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF60120R00BEEK Details Description
Related parts for CMF60120R00BEEK
CAP CER 0.27UF 25V X7R 0805 datasheet.pdf
IC ADC 18BIT DIFF BIPO 48-LQFP datasheet.pdf
CONN RCPT 90POS .100" DBL PCB datasheet.pdf
CAP CER 1.3PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 3MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
CAP FILM 10000PF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf
RES 0.475 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 1.225A 120 MOHM datasheet.pdf
CAP FILM 0.15UF 630VDC AXIAL CAN datasheet.pdf
RES SMD 220 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 100V 60A SOT227 datasheet.pdf