Vishay/Dale CMF60120R00JKEA64
CMF60120R00JKEA64 picture photo
Mfg. Part Number
CMF60120R00JKEA64
Brief Description
RES 120 OHM 1W 5% AXIAL
Datasheet Download
CMF60120R00JKEA64.pdf
Availability of CMF60120R00JKEA64
QUANTITY
CMF60120R00JKEA64 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF60120R00JKEA64
Internal Part NumberEIS-CMF60120R00JKEA64
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)120
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)