Vishay/Dale CMF60120R00JNEA
CMF60120R00JNEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF60120R00JNEA
Brief Description
RES 120 OHM 1W 5% AXIAL
Datasheet Download
CMF60120R00JNEA.pdf
Availability of CMF60120R00JNEA
QUANTITY
CMF60120R00JNEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF60120R00JNEA
Internal Part NumberEIS-CMF60120R00JNEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)120
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF60120R00JNEA
Related LinksCMF6012, CMF60120R00JNEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF60120R00JNEA Details Description
Related parts for CMF60120R00JNEA
CONN HOUSING 26POS .100 POL DUAL datasheet.pdf
RES 6.34K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC HEX INVERTER 14-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 1.21KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 5A GP20 datasheet.pdf
CONN HEADER BACKPLANE 56POS GOLD datasheet.pdf
DEMO KIT FOR CR95HF 13.56MHZ datasheet.pdf
CAP CER 0.68UF 25V X7R 0805 datasheet.pdf
RES SMD 107 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SSD 120GB M.2 MODULE SATA III 3V datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 9V 2W datasheet.pdf