Vishay/Dale CMF60121K00FKR6
CMF60121K00FKR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF60121K00FKR6
Brief Description
RES 121K OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF60121K00FKR6.pdf
Availability of CMF60121K00FKR6
QUANTITY
CMF60121K00FKR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF60121K00FKR6
Internal Part NumberEIS-CMF60121K00FKR6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)121k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF60121K00FKR6
Related LinksCMF6012, CMF60121K00FKR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF60121K00FKR6 Details Description
Related parts for CMF60121K00FKR6
RES ARRAY 15 RES 15K OHM 16SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC QUAD LINE RCVR LP 14-SOIC datasheet.pdf
COMPUTER SNGL BD BL2101 BOTT MNT datasheet.pdf
CONN PLUG 31POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CABLE 4POS datasheet.pdf