Vishay/Dale CMF6012K100FHEA
CMF6012K100FHEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF6012K100FHEA
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 12.1K OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6012K100FHEA.pdf
Availability of CMF6012K100FHEA
QUANTITY
CMF6012K100FHEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6012K100FHEA
Internal Part NumberEIS-CMF6012K100FHEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12.1k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6012K100FHEA
Related LinksCMF6012, CMF6012K100FHEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6012K100FHEA Details Description
Related parts for CMF6012K100FHEA
CAP ALUM 560UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 1A DO41 datasheet.pdf
IC EEPROM 2KBIT 3MHZ 8MSOP datasheet.pdf
RES SMD 90.9 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS FREE HNG W/SCKT datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 3A DO214AB datasheet.pdf
IC OSC SILICON PROG 6DFN datasheet.pdf
RED SCREEN datasheet.pdf
RES 75.2K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Header 2 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.15A 5SOT23 datasheet.pdf