Vishay/Dale CMF6012K700BHEB
CMF6012K700BHEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF6012K700BHEB
Brief Description
RES 12.7K OHM 1W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6012K700BHEB.pdf
Availability of CMF6012K700BHEB
QUANTITY
CMF6012K700BHEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6012K700BHEB
Internal Part NumberEIS-CMF6012K700BHEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12.7k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6012K700BHEB
Related LinksCMF6012, CMF6012K700BHEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6012K700BHEB Details Description
Related parts for CMF6012K700BHEB
CHASSIS ALUM UNPAINTED 8"L X 6"W datasheet.pdf
IC PROM SER 5K 8-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 75K OHM 1% 1W MELF datasheet.pdf
RES 45.3K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
EMI FILTER HIGH PERFM 115/250VAC datasheet.pdf
CONN RCPT 1.25MM 20POS SMD R/A datasheet.pdf
CONN PLUG 128POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 56POS PIN datasheet.pdf