Vishay/Dale CMF6012K700BHEB
CMF6012K700BHEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF6012K700BHEB
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 12.7K OHM 1W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6012K700BHEB.pdf
Availability of CMF6012K700BHEB
QUANTITY
CMF6012K700BHEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6012K700BHEB
Internal Part NumberEIS-CMF6012K700BHEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12.7k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6012K700BHEB
Related LinksCMF6012, CMF6012K700BHEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6012K700BHEB Details Description
Related parts for CMF6012K700BHEB
CONN MOD COUPLER 8P8C TO 8P8C datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC RCVR DIFF 3.3/5V 8-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
Connector Receptacle 28 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES 1.07M OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf