Vishay/Dale CMF6012R100FKEA
CMF6012R100FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF6012R100FKEA
Brief Description
RES 12.1 OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6012R100FKEA.pdf
Availability of CMF6012R100FKEA
QUANTITY
CMF6012R100FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6012R100FKEA
Internal Part NumberEIS-CMF6012R100FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12.1
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6012R100FKEA
Related LinksCMF6012, CMF6012R100FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6012R100FKEA Details Description
Related parts for CMF6012R100FKEA
KNOB CLR/MATTE.625"DIA.125"SHAFT datasheet.pdf
POT 2K OHM 1W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 9/16-18 UNF 4.5V datasheet.pdf
OSC CMOS PROG 1.8V OE SMD datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 3.4A 58.4 MOHM datasheet.pdf
HOUSING BASE W/SNAP FOOT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf
CONN HEADER .050" 82POS datasheet.pdf
IC REG BUCK CTLR 1PH 28QFN datasheet.pdf
TV 23C 21#20 2#16 PIN PLUG datasheet.pdf
6800UF 450V 90X146MM 85C 10000H datasheet.pdf