Vishay/Dale CMF60130K00FKR6
CMF60130K00FKR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF60130K00FKR6
Brief Description
RES 130K OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF60130K00FKR6.pdf
Availability of CMF60130K00FKR6
QUANTITY
CMF60130K00FKR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF60130K00FKR6
Internal Part NumberEIS-CMF60130K00FKR6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)130k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF60130K00FKR6
Related LinksCMF6013, CMF60130K00FKR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF60130K00FKR6 Details Description
Related parts for CMF60130K00FKR6
IC CPLD 192MC 4.7NS 100TQFP datasheet.pdf
CONN EDGE PCI DUAL .050 184 POS datasheet.pdf
IC TVS ARRAY LO CAP ESD 8-UDFN datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CAP CER 56PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 24"L X 24"W datasheet.pdf
TAPE REFLECT PRISMATC 6"X5YD WHT datasheet.pdf
DIODE ZENER 75V 500MW DO35 datasheet.pdf
CABLE 4POS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 19POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
14-Bit, 80/105/125/150 MSPS, 1.8 V Dual Analog-to-Digital Converter IC datasheet.pdf