Vishay/Dale CMF6013K300BERE70
CMF6013K300BERE70 picture photo
Mfg. Part Number
CMF6013K300BERE70
Brief Description
RES 13.3K OHM 1W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6013K300BERE70.pdf
Availability of CMF6013K300BERE70
QUANTITY
CMF6013K300BERE70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6013K300BERE70
Internal Part NumberEIS-CMF6013K300BERE70
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13.3k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6013K300BERE70
Related LinksCMF6013K, CMF6013K300BERE70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6013K300BERE70 Details Description
Related parts for CMF6013K300BERE70
FIXED IND 10UH 4.3A 26.7 MOHM datasheet.pdf
CONN RCPT 28POS WALL MT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 82.5K OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
RES 1 OHM 1W 2% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.49K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 13V 1W DO204AL datasheet.pdf
CONN HEADER STRT datasheet.pdf
Connector Header, Top or Bottom Entry 42 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf