Vishay/Dale CMF6013K300BHEB70
CMF6013K300BHEB70 picture photo
Mfg. Part Number
CMF6013K300BHEB70
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 13.3K OHM 1W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6013K300BHEB70.pdf
Availability of CMF6013K300BHEB70
QUANTITY
CMF6013K300BHEB70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6013K300BHEB70
Internal Part NumberEIS-CMF6013K300BHEB70
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13.3k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6013K300BHEB70
Related LinksCMF6013K, CMF6013K300BHEB70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6013K300BHEB70 Details Description
Related parts for CMF6013K300BHEB70
IC REG LDO 5V 0.8A TO252-3 datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 133MHZ 100TQFP datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 10V X5R 0201 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 28-SSOP datasheet.pdf
2576 APPLIANCE INLET 2.5A 70C datasheet.pdf
RES 13K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION LIMIT datasheet.pdf
FIXED IND 3.3MH 85MA 53 OHM SMD datasheet.pdf