Vishay/Dale CMF6014K700FKEB
CMF6014K700FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF6014K700FKEB
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 14.7K OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6014K700FKEB.pdf
Availability of CMF6014K700FKEB
QUANTITY
CMF6014K700FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6014K700FKEB
Internal Part NumberEIS-CMF6014K700FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)14.7k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6014K700FKEB
Related LinksCMF6014, CMF6014K700FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6014K700FKEB Details Description
Related parts for CMF6014K700FKEB
CAP FILM 0.082UF 2% 250VDC RAD datasheet.pdf
IC 5DRVR/3RCVR RS232 3V 28-SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
TAPE ATG ADHESIVE TRANSFER 2" datasheet.pdf
OPTOISO 7.5KV OPN COLLECTOR 6DIP datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZB10 M25 datasheet.pdf
IC OPAMP CHOPPER 400KHZ 8SOIC datasheet.pdf
RES 34.8K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 4.22 OHM 1% 10W datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 10% 400VDC RADIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 80V 100MA 1005 datasheet.pdf