Vishay/Dale CMF60150K00FKEA70
CMF60150K00FKEA70 picture photo
Mfg. Part Number
CMF60150K00FKEA70
Brief Description
RES 150K OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF60150K00FKEA70.pdf
Availability of CMF60150K00FKEA70
QUANTITY
CMF60150K00FKEA70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF60150K00FKEA70
Internal Part NumberEIS-CMF60150K00FKEA70
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)150k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF60150K00FKEA70
Related LinksCMF60150, CMF60150K00FKEA70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF60150K00FKEA70 Details Description
Related parts for CMF60150K00FKEA70
CONN EDGECARD 88POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES 255 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
SENSOR ACTUATOR BOX 4SLOT 5POS datasheet.pdf
SLEEVING 2" NATURAL 200' datasheet.pdf
OSC MEMS 1.8432MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 100KHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf